Éterický olej Bergamot bez bergaptenu BIO 5g

Éterický olej citrón (Citrus limon) má 100% přírodní původ. Získává se mechanickým procesem za studena z oplodí. Je certifikovaný BIO, klasifikovaný jako přírodní aroma a HEBBD (botanicky a biochemicky definovaný éterický olej). Příznivě působí na dýchací systém a psychiku. Jeden z nejlepších olejů na zmírnění stresu a nervového napětí. Je vhodný jako ingredience pro kosmetiku a přírodní parfémy. Nevyvolává fotosenzibilitu.

Skladem (2 ks)
Kód: 165
Značka: Florihana
269 Kč
Éterický olej Bergamot bez bergaptenu BIO 5g
Novinka

Bergamot (Citrus bergamia) je strom z čeledi Rutaceae (routovité) je považovaný za hybrid hořkého pomeranče (C. aurantinum) a citrónu (C. limon).

Ačkoli je neodmyslitelně spjat s regionem v jižní Itálii Kalábrií, kde má ideální mikroklima pro kultivaci, ve skutečnosti může pocházet z Řecka nebo dokonce z Kanárských ostrovů. Jiné teorie předpokládají, že jako většina citrusů je původem ze subtropických oblastí jihovýchodní Asie. Dokonce podle různých pramenů jeho název odkazuje na odlišné zdroje jako je španělské město Berga, italské Bergamo nebo vychází z tureckého slova pro hrušku beg-armudi, kterou svým tvarem plod bergamotu lehce připomíná. 

Podobně jako citroník se strom vyznačuje velkými, tmavě zelenými listy, bílými hvězdicovitými květy a aromatickými plody, které mají v závislosti na zralosti oranžovou, limetkově zelenou až žlutou barvu.

Pro své vlastnosti byl bergamot ceněn v tradiční lidové medicíně. Z plodů se vyrábějí džemy, marmelády, cukrovinky a nápoje. Bergamot také dává aroma čaji Earl Grey. Méně známé jsou produkty jako Bergamotelle, Nero, Frecci a Mollicata. 

V 18. století použil bergamotový éterický olej Johann Maria Farina ve své slavné kolínské vodě (Eau de Cologne). 

Éterický olej bergamot příznivě působí na dýchací systém, pomáhá uvolnit dýchací cesty. Podporuje normální srdeční funkci. Harmonizuje trávení, podporuje chuť k jídlu.

Významně harmonizuje psychiku. Jeden z nejlepších olejů pro snížení stresu, hněvu a frustrace. Osvěžuje a posiluje. Přináší pozitivní energii, odvahu a sebedůvěru. Zmírňuje úzkost, deprese, emoční nestabilitu a nervové napětí při stavech vyčerpání a přepracovanosti.

Vyrovnává menopauzální změny nálad. Během dne pomáhá soustředit se a naopak večer připravuje mysl na spánek. Navozuje příjemný pocit klidu, uvolnění a relaxace před usnutím.

Éterický olej bergamot bez bergaptenu nachází své uplatnění jako kosmetická přísada produktů v péči o mastnou pleť, pokožku se sklonem k akné, ústní hygienu, intimní hygienu, deodorantů, vlasové kosmetiky a pomád na ošetření oparů. 

Používá se v přírodních parfémech a kolínských vodách.

Vlastnosti a použití:

Přírodní aroma.

Připravte si inhalační tyčinku, použijte v difuzéru nebo jako ingredienci pro kosmetický výrobek. 

Éterický olej bergamot bez bergaptnu je antiseptický.

Je vhodný jako aktivní přísada regeneračních krémů, balzámů, deodorantů, vlasové kosmetiky, intimní kosmetiky, kosmetiky na ošetření oparů, tělových a koupelových olejů a mlék pro všechny typy pleti, zvláště pro mastnou, problematickou a zralou. 

Příznivě působí na psychiku, přispívá k pozitivnímu naladění a zmírňuje výbuchy emocí. Přispívá k budování sebedůvěry. Pomáhá získat sílu, odvahu a sebejistotu.

Uvolňuje depresivní stavy, které pramení ze stresu a potlačených pocitů.

Podporuje soustředěnost. Osvěžuje.

Bergamot je povznášející a zklidňující podle toho, jak je použijete ve směsi.

Pomáhá při harmonizaci zažívání, reguluje chuť k jídlu.

Podporuje normální funkci dýchací a nervové soustavy, přidejte spolu s dalšími éterickými oleji požadovaný počet kapek do keramického difuzéru nebo použijte v nebulizéru.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu