Éterický olej Kadidlo BIO 5g (5,81ml)

Éterický olej kadidlo (Boswellia carterii) má 100% přírodní původ. Získává se destilací pryskyřice divoce rostoucího stromu. Éterický olej je certifikovaný BIO a HEBBD (botanicky a biochemicky definovaný éterický olej). Harmonizuje psychiku. Zklidňuje, zmírňuje úzkost a stres. Podporuje zdravý spánek. Příznivě působí na dýchací a nervový systém. Používá se jako kosmetická ingredience pro všechny typy pleti.

Položka byla vyprodána…
Na dotaz
Kód: 183
Značka: Florihana
465 Kč
Kategorie: Přírodní kosmetika
Položka byla vyprodána…
Éterický olej Kadidlo BIO 5g
Novinka

Kadidlovník (Boswellia carterii) je středně velký keřovitý strom s bílými nebo žlutými květy z čeledi březulovité (Burseraceae), který roste na kamenité, vyprahlé a na živiny chudé půdě. Vzácná vonná klejopryskyřice, kadidlo, se získává z naříznuté kůry kmene, ze které vytékají bílé kapičky, které tuhnou na vzduchu a postupně tmavnou. Je úzce spjato s náboženskými obřady. Jedná se pravděpodobně o nejvýznamnější vykuřovadlo starověku. Egypťané si jej cenili při náboženských rituálech, balzamování, léčení a při přípravě voňavek. 

Éterický olej kadidlo pomáhá udržovat zdravou aktivitu respiračního systému. Zklidňuje dýchací cesty při nachladnutí. Ulevuje při zahlenění. Podporuje trávení. Harmonizuje nervový systém. Pozitivně působí na psychiku, vyrovnává emoce při stresu. Přináší pocit vnitřní síly a odvahy, buduje sebedůvěru. Snižuje nervové napětí. Pomáhá navodit rovnováhu při pocitech úzkosti. Podporuje sebereflexi a zkoumání nitra. 

Jeho regenerační účinky působí na všechny typy pleti, včetně zralé, problematické, se sklonem k akné, zarudnutí a zánětům. Je známý jako složka kosmetiky pro zmírnění strií a jizev. Je vhodný do masážních směsí pro uvolnění svalů.

Je neodmyslitelnou ingrediencí v parfémech, zvláště květinových a orientálních.

Vlastnosti a použití:

Připravte si inhalační tyčinku, použijte v difuzéru nebo jako ingredienci pro kosmetický výrobek.

Éterický olej kadidlo je vhodný jako přísada regeneračních krémů, balzámů, tělových a koupelových olejů nebo mlék pro všechny typy pleti, včetně pleti se sklonem k akné a zarudnutí.

Používá se jako složka v kosmetických produktech s antibakteriální a protizánětlivou aktivitou. Napomáhá hojení drobných oděrek.

Podporuje normální funkci dýchacího systému. Připravte si balzám na hrudník, nosní olej nebo použijte v difuzéru a inhalační tyčince. 

Éterický olej významně harmonizuje psychiku. Pomáhá zklidnit, zmírnit výkyvy nálad, podrážděnost, úzkost a odbourat stres. Napomáhá dobrému spánku.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu