Éterický olej Levandule BIO 5g

Éterický olej levandule (Lavandula angustifolia) má 100% přírodní původ. Získává se destilací kvetoucí natě. Éterický olej je certifikovaný BIO, klasifikovaný jako přírodní aroma a HEBBD (botanicky a biochemicky definovaný éterický olej). Příznivě působí na psychiku. Zklidňuje, vyrovnává emoce. Zmírňuje úzkost. Napomáhá relaxaci a usínání. Regeneruje.

Skladem (2 ks)
Kód: 171
Značka: Florihana
245 Kč
Éterický olej Levandule BIO 5g
Novinka

Levandule úzkolistá (Lavandula angustifolia) je léčivá a aromatická rostlina z čeledi Lamiaceae (hluchavkovité) původem ze Středomoří, která dorůstá až do výšky padesáti centimetrů. Její pravlastí je pravděpodobně Irán. Daří se jí v teplém podnebí a na suchých půdách v nadmořské výšce od 800 metrů. Listy jsou nejdříve šedoplstnaté později zezelenají. Růžové až fialovomodré květy vytvářejí lichoklas na vrcholku lodyhy a kvetou od července do srpna. Pro své vlastnosti stejně jako pro svoji jemnou vůni a krásnou barvu je levandule ceněná od starověku. Její název pochází z latinského lavare - mýt se. Byla hojně přidávána do koupelí v antickém Římě. V průběhu staletí získala levandule mnoho asociací z lidových tradic a léčitelství. Sušené květy levandule krásně provoní váš šatník a zároveň odpudí moly. Je neodmyslitelnou součástí středomořské kuchyně, ve Francii je jednou z bylin provensálského koření.  

Éterický olej z levandule úzkolisté podporuje normální funkci dýchacího systému. Harmonizuje nervový systém. Příznivě působí na psychiku. Výrazně zklidňuje. Tiší emoce, snižuje úzkost, strach, paniku a hysterii. Obnovuje důvěru. Posiluje spojení se sebou samým.

Levandulový éterický olej je pravděpodobně nejvíce známý pro své sedativní a náladu zlepšující účinky. Používá se jako ingredience v kosmetice pro péči o všechny typy pleti zejména pro citlivou. Své uplatnění nachází v produktech, které regenerují a zklidňují pokožku po opalování a holení. Levandulový éterický olej je vhodný použít jako přísadu ve vlasové kosmetice a při výrobě deodorantů. Navozuje příjemný pocit klidu a relaxace před usnutím. V masážních směsích uvolňuje svaly po fyzické námaze. Snižuje krevní tlak. V parfemářství má schopnost vytvářet harmonii mezi vůněmi, které se hůře kombinují. Je nepostradatelnou složkou v pánské kolínské vodě (Eau De Cologne) a vůních jako fougère.

Vlastnosti a použití:

Přírodní aroma.

Připravte si inhalační tyčinku, použijte v difuzéru nebo jako ingredienci pro kosmetický výrobek.

Éterický olej z levandule úzkolisté je známý jako aktivní přísada regeneračních krémů, balzámů, šampónů, kondicionérů, tělových a koupelových olejů a mlék pro všechny typy pleti zvláště pro citlivou.

Používá se jako složka v kosmetických produktech určených pro čištění, tonizaci a revitalizaci pleti. 

Své uplatnění nachází jako ingredience při výrobě pleťové a tělové kosmetiky pro podrážděnou pokožku po holení a stejně tak v produktech s antibakteriální aktivitou. Napomáhá hojení drobných oděrek a štípanců od hmyzu.

Podporuje normální funkci dýchacího systému. Připravte si balzám na hrudník, nosní olej nebo použijte v difuzéru a inhalační tyčince. 

Éterický olej harmonizuje psychiku. Pomáhá zklidnit, zmírnit výkyvy nálad, podrážděnost, úzkost a odbourat stres. Napomáhá dobrému spánku.

Olej nevoní komárům ani dalšímu hmyzu, přidejte spolu s dalšími oleji jako je například citronová tráva požadovaný počet kapek do keramického difuzéru nebo použijte v nebulizéru.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu