Éterický olej Pomeranč sladký BIO 5g (6,02ml)

Éterický olej pomeranč sladký (Citrus sinensis) má 100% přírodní původ. Získává se mechanickým procesem za studena z oplodí. Éterický olej je certifikovaný BIO, klasifikovaný jako přírodní aroma a HEBBD (botanicky a biochemicky definovaný éterický olej). Příznivě působí na psychiku a dýchací systém. Zklidňuje, zmírňuje úzkost a stres. Přináší radost a dobrou náladu. Harmonizuje zažívání. Podporuje normální funkci srdce a zdravý spánek. Používá se v masážních olejích pro uvolnění svalů po fyzické námaze a jako kosmetická ingredience pro všechny typy pleti. Jedná se o oblíbený olej v dětských směsích.

Skladem (1 ks)
Kód: 177
Značka: Florihana
165 Kč
Éterický olej Pomeranč sladký BIO 5g
Novinka

Citrus sinensis je stálezelený kvetoucí strom z čeledi Rutaceae (routovité).

Původní domovinou jsou pravděpodobně subtropické oblasti Číny a Vietnamu, odkud se postupně rozšířil do subtropů po celém světě. V 15. století byl přivezen portugalskými obchodníky do Evropy. Dorůstá do výšky až deset metrů. Sladký pomeranč je nejrozšířenějším citrusem na světě a představuje přibližně 70% celosvětové roční produkce citrusů. 

Éterický olej ze sladkého pomeranče příznivě působí na psychiku. Harmonizuje srdeční činnost. Osvěžuje. Tiší emoce, snižuje úzkost, stres, strach a nervové napětí. Pomáhá při stavech vyčerpání a přepracovanosti. Může poskytnout odvahu těm, kteří jsou ochromeni a zdráhají se požádat o pomoc.

Své uplatnění nachází ve směsích pro navození emoční rovnováhy v období klimakteria. Navozuje příjemný pocit klidu, uvolnění a relaxace před usnutím.

Používá se jako ingredience v kosmetice pro péči o všechny typy pleti, zvlášte pro mastnou a zralou.

Éterický olej pomeranč sladký je známý jako přísada produktů pro ústní hygienu, deodorantů, výrobků na celulitidu a kosmetiky pro děti. V masážních směsích uvolňuje svaly po fyzické námaze. 

Vlastnosti a použití:

Přírodní aroma.

Připravte si inhalační tyčinku, použijte v difuzéru nebo jako ingredienci pro kosmetický výrobek. 

Éterický olej pomeranč sladký podporuje přirozený proces obnovy pokožky a je známý jako aktivní přísada regeneračních krémů, balzámů, deodorantů, tělových a koupelových olejů a mlék pro všechny typy pleti, zvláště pro mastnou a zralou. Je vhodný pro pleť se sklonem k akné.

Používá se jako složka v kosmetických produktech určených pro čištění, tonizaci a revitalizaci pleti. 

Přidává se do parfémů pro vytvoření osvěžujícího sladkého tónu.

Éterický olej ze sladkého pomeranče harmonizuje psychiku. Zklidňuje, zmírňuje výkyvy nálad, podrážděnost a úzkost. Podporuje zdravý spánek.

Éterický olej ze sladkého pomeranče je spojen se sluneční energií. Zlepšuje náladu. Posiluje vitalitu při vyčerpání ze stresu, podporuje pozitivní emoce a motivaci. Osvěžuje a tonizuje.

Přináší uvolnění a projasňuje myšlení. Pomáhá najít důvod k radosti. Dodává odvahu a snižuje obavy. 

Jako významný protikřečový olej pomáhá při harmonizaci zažívání.

Tonizuje oběhovou a lymfatickou soustavu.

Podporuje normální funkci dýchací soustavy, přidejte spolu s dalšími oleji jako je například éterický olej kadidlo a ravintsara požadovaný počet kapek do keramického difuzéru nebo použijte v nebulizéru.

Použijte v difuzéru v dětském pokoji spolu s éterickým olejem z mandarinky pro dodání pocitu bezpečí a podporu tvořivosti.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu