Éterický olej Ravintsara BIO 5g (5,56ml)

Éterický olej Ravintsara BIO (Cinnamomum camphora) má 100% přírodní původ. Získává se destilací listů. Éterický olej je certifikovaný BIO a HEBBD (botanicky a biochemicky definovaný éterický olej). Příznivě působí na dýchací systém a svalový systém. Příznivě působí na emoce. Je vhodný při nervovém vyčerpání, únavě, neklidu, stresu a chronické úzkosti. Podporuje sebevědomí, pomáhá při meditaci. Je součástí masážních olejů pro uvolnění svalů.

Položka byla vyprodána…
Na dotaz
Kód: 180
Značka: Florihana
265 Kč
Kategorie: Přírodní kosmetika
Položka byla vyprodána…
Éterický olej Ravintsara BIO 5g
Novinka

Kafrovník lékařský (Cinnamomum camphora) je strom  z čeledi Lauraceae (vavřínovité), který dorůstá až do výšky 40 metrů. Jedná se o stálezelený a rychle rostoucí strom původem z Asie. Mohutný kmen je pokryt světlou a velmi drsnou borkou, na větvích vyrůstají kožovité listy voskovitého vzhledu. V jarních měsících je strom obsypán velkým množstvím drobných bílých květů.  Tmavé plody podobné višním mají průměr asi jeden cm. Ve domovině se strom dožívá vysokého věku, v Japonsku se nacházejí exempláře  zvané hon-sho staré údajně až 1000 let.

V závislosti na zeměpisném původu a destilované části poskytuje strom odlišné éterické oleje. Na Madagaskaru poskytuje kafrovník lékařský z listů olej s rozdílným složením, téměř bez kafru. Z dřeva kafrovníku pocházejícího z Číny se vyrábí éterický olej pod obchodním názvem kafr (bílý).

Éterický olej ravintsara pomáhá udržovat zdravou aktivitu respiračního systému, nabízí energii a sílu v chladných obdobích roku. Zklidňuje a ulevuje přetíženým plicím při nachladnutí. Pomáhá při vykašlávání, uvolňuje dýchací cesty.

Pozitivně působí na psychiku, vyrovnává emoce při stresu. Přináší pocit vnitřní síly a odvahy, buduje sebedůvěru. Zlepšuje koncentraci. Pečuje o pokožku se sklonem k akné a zánětům. Používá se jako ingredience kosmetických produktů pro zmírnění projevů pleti se sklonem k zarudnutí. Své uplatnění nachází v masážních směsích pro zmírnění svalového napětí. 

Vlastnosti a použití:

Připravte si inhalační tyčinku, použijte v difuzéru nebo jako ingredienci pro kosmetický výrobek.

Éterický olej ravintsara je vhodný jako přísada krémů, balzámů, tělových a koupelových olejů nebo mlék pro pleť se sklonem k akné, zánětům a zarudnutí.

Jako ingredience se používá v masážních směsích pro uvolnění unavených svalů po fyzické námaze.

Používá se jako složka v kosmetických produktech s antibakteriální a protizánětlivou aktivitou. Napomáhá hojen drobných ranek.

Podporuje normální funkci dýchacího systému. Připravte si balzám na hrudník, nosní olej nebo použijte v difuzéru a inhalační tyčince. 

Vytvořte si inhalační tyčinku pro obnovení energie a soustředění, směs doplňte éterickým oleje rozmarýn chemotyp 1,8 cineol a éterickým olejem bergamot.

Éterický olej harmonizuje psychiku. Pomáhá zmírnit výkyvy nálad, nervové napětí, podrážděnost, úzkost a odbourat stres. 

Jako nervové tonikum pomáhá při strachu, zvyšuje odvahu. Dodává energii. Uvolňuje mysl.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu