Éterický olej Ylang Ylang extra BIO 5g

Éterický olej ylang ylang komplet (Cananga odorata) má 100% přírodní původ. Získává se destilací květů. Éterický olej je certifikovaný BIO, klasifikovaný jako přírodní aroma a HEBBD (botanicky a biochemicky definovaný éterický olej). Příznivě působí na psychiku. Zklidňuje a snižuje nervové napětí. Pomáhá při relaxaci. Probouzí smyslnost. Působí sedativně, podporuje zdravý spánek. Harmonizuje srdeční činnost a emoce. Ulevuje při úzkosti, strachu a od příznaků klimakteria. Používá se v kosmetice pro regeneraci všech typů pleti, vlasové kosmetice a přírodních parfémech.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 174
Značka: Florihana
419 Kč
Kategorie: Přírodní kosmetika
Položka byla vyprodána…
Éterický olej Ylang ylang extra BIO 5g
Novinka

Cananga odorata, běžně známá jako ylang-ylang, je rychle rostoucí vytrvalý strom z čeledi Annonaceae (Láhevníkovité) původem z tropických oblastí Asie. Roste až do výšky 25 metrů. Má dlouhé, klesající větve, lesklé, tmavě zelené listy a velmi aromatické žluté květy. V řeči Tagalog, nejrozšířenější řeči na Filipínách, znamená ylang ylang květ květů.

Ylang ylang má bohatou historii v lidovém léčitelství. Na Jávě a ve Vietnamu nacházely sušené květy své uplatnění při dýchacích potížích. Indonésané je využívali jako afrodiziakum, ke snížení úzkosti a zmírnění nervozity. Polynésané květy přidávali do masážních olejů. V Evropě se ylang ylang stal široce známým díky světové výstavě v Paříži roku 1878.

Éterický olej ylang ylang podporuje normální funkci dýchacího systému, nervového systému, hormonální (endokrinní) soustavy a pohybového aparátu. 

Harmonizuje srdeční činnost. Příznivě působí na psychiku při pocitu izolace. Posiluje sebeúctu, podporuje intuici. Tiší hněv, frustraci, snižuje úzkost, stres a strach. Povznáší ducha, harmonizuje mysl. Používá se v aromaterapeutických směsích pro navození rovnováhy v období klimakteria. Poskytuje příjemný pocit klidu a relaxace před usnutím. Reguluje emoce, stimuluje prožívání radosti. Pomáhá při pocitech přepracovanosti.

Je vhodný jako ingredience v kosmetice pro péči o všechny typy pleti, zejména pro mastnou a zralou.

Pomáhá předcházet prvním projevům stárnutí pleti, má omlazující účinky. Éterický olej ylang ylang je známý jako přísada produktů pro vlasovou kosmetiku. Je vhodný jako součást šampónů a kondicionérů pro stimulaci růstu vlasů, při výskytu vší. V masážních směsích uvolňuje svalové napětí.

Vytváří nádherné tóny jak v dámských tak pánských přírodních parfémech.

Vlastnosti a použití:

Přírodní aroma.

Připravte si inhalační tyčinku, použijte v difuzéru nebo jako ingredienci pro kosmetický výrobek. 

Éterický olej ylang ylang podporuje přirozený proces obnovy pokožky a je známý jako aktivní přísada regeneračních krémů, balzámů, šampónů, kondicionérů, tělových a koupelových olejů a mlék pro všechny typy pleti, zejména pro mastnou, zralou a namáhanou pleť.

Pomáhá regulovat kožní maz.

Používá se jako složka v kosmetických produktech určených pro čištění, tonizaci, revitalizaci a omlazení pleti. 

Je vhodný jako ingredience koupelových solí pro relaxaci a uvolnění svalů.

Tvoří srdce květinových a orientálních parfémů.

Éterický olej harmonizuje psychiku. Zklidňuje, zmírňuje podrážděnost, hněv, frustraci a strach.

Je sedativní, podporuje zdravý spánek.

Osvěžuje a tonizuje. Posiluje vitalitu při vyčerpání ze stresu. 

Příznivě působí na srdce, při nízké sebeúctě, šoku a úzkosti.

Podporuje pocity mírné euforie a smyslné probuzení.

Pomáhá lépe budovat sebedůvěru a vnímat citový život tím, že navozuje emocionální rovnováhu. Éterický olej je vynikající volbou pro snížení obav o budoucnost. 

Přináší pocit vnitřní důvěry.

Příznivě působí na nervový systém, oběhový systém, reprodukční systém.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu